Sametový turnaj v Teplicích 8.11.2008

09.11.2008 19:31
Dne 8.11.2008 se v Teplicích konal Sametový turnaj v judu.
Turnaje se zúčastnilo celkem 173 závodníků z 18-ti družstev.
Za náš Judoklub Litokan a DDM Rozmarýn Litoměřice nastoupilo celkem 13 závodníků.
V kategorii  starší žáci naše barvy hájila  Judith Kovářová a ve váze do 48 kg obsadila krásné druhé místo. Jakub Pisklák soutěžil  ve váze do 50-ti kg a po těžkých a krásných soubojích nepostoupil ze základní skupiny.
Ostatní naši závodníci bojovali v kategorii MLÁĎATA ( ročník 1998 a mladší ),  kde byli rozděleni  na chlapce  a dívky  dle  vahových kategorií.
Ve váze do 19,5 kg nás zastoupil Michael Beran, který v konkurenci 5-ti závodníků obsadil krásné čtvrté místo.
Ve váze  do 22,5 kg  bojovalo celkem sedm závodníků a náš Jakub Štěch získal stříbrnou medaili.
Lukáš Foltýn, který soutěžil  ve váze do 24,9 kg a obsadil hezké  páté místo  z osmi závodníků.
Za dívky ve váze do 27,7 kg Denisa Moravcová vybojovala hezké čtvrté místo.
Váha do 28,3 kg byla silně obsazena 16-ti závodníky a náš závodník  Daniel Pařízek ( nejmladší a nejlehčí ) podlehl pouze v bojích o medaile a obsadil pěkné  čtvrté místo.
Největším počtem našich závodnic závodnic (tři závodnice) byla obsazena kategorie do 31 kg, kde  soutěžilo  celkem 9 dívek.
Zde naše Denisa Beranová vybojovala zlatou medaili , Štěpánka Krejčová  stříbrnou a  Sabina Moravcová obsadila pěkné páté místo., když podlehla v rozhodujících postupových bojích o medaile.
V nejvíce obsazené skupině 17-ti závodníky kategorie  do 31,6 kg  získal Vojta Gruntorád  zlatou medaili a Adam Lutišan po pěkných bojích základní skupině nepostoupil do soutěže  o medaile.
Další zlatou medaili za naše barvy vybojoval Matěj Krejčí ve váze 40,5 kg, kde nastoupilo celkem 11 závodníků.

Judoklub děkuje všem rodičům a hlavnímu sponzorovi HKZ-CZ s.r.o., kteří podporují naše judisty.

(Foto: Pařízek Stanislav,Michal Beran)

Za  JC Litokan a DDM Rozmarýn Litoměřice  Stanislav Pařízek.