VC Chomutov 30.5.2009

01.06.2009 20:47

I v Chomutově se judisté z Litokanu prosadili

Litoměřičtí judisté z Litokanu Litoměřice ani tuto sobotu ( 30.5.2009 ) nelenili a zúčastnili se turnaje Velké ceny Chomutova  - memoriál Helmuta Tauda.

Turnaj proběhl ve sportovní hale. Na soutěž přijelo celkem 160 judistů. Hlavně z Čech, ale přijeli i zástupci z Německa. Soutěž proběhla na čtyřech tatami, tak to byl frkot.

Naše barvy hájilo celkem 6 judistů a žádnou ostudu neudělali. Z turnaje si odvezli celkem 5 medailí a jedno pěkné páté místo.

Kategorii mláďata za naše barvy bojovalo celkem pět bojovníků.

Michael Beran, který bojoval statečně, ale měl smůlu a z turnaje si odvezl pěkné páté místo,

Po pěti vyhraných zápasů nastoupil Daniel Pařízek ve finále proti borci z Vršovic, kterému bohužel podlehl a proto si z turnaje odvezl krásnou stříbrnou medaili.

Se zlatými  medailemi z turnaje odjížděli tři naší borci, kteří své soupeře s přehledem převálcovali. Byl to Jaroslav Alt, Marek Kracík a Vojtěch Gruntorád.

V kategorii Starších žákyň za nás bojovala Judith Kovářová. Nejtěžší boj měla o zlatou medalii, ve kterém bohužel podlehla se soupeřkou, která byla o 7 kg těžší. I přesto na turnaji vybojovala pěkné stříbro pro naše barvy.

Za Judo Club Litokan Litoměřice Stanislav Pařízek.

Judoklub děkuje všem rodičům a hlavnímu sponzorovi HKS-CZ s.r.o., kteří podporují naše judisty.

(Foto: Pařízek Stanislav)